W dniach 6-7 lipca, w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, odbyły się II Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Przez dwa dni zawodnikom i kibicom towarzyszyła wspaniała żeglarska pogoda, dzięki której udało się rozegrać 5 biegów w klasie Cadet i po 4 biegi w klasie Optimist i Optimist junior.

W sobotę zawodnicy zgromadzili się na przystani w Garczynie, gdzie rozpoczęli przygotowania sprzętu. Jak zwykle nie obyło się bez paru dodatkowych krawatów i kilku cięć nożem, ale o godzinie 11 wszyscy byli już gotowi do startu. Zanim przystąpiliśmy do ścigania, regaty uroczyście otworzyli zaproszeni goście – Wójt Gminy Kościerzyna Pan Grzegorz Piechowski, Wicedyrektor Powiatowego Centrum Młodzieży Pan Zygmunt Gliński oraz Prezes UKS Wodniacy Garczyn Pan Janusz Kuźniak.

Po otwarciu sternicy udali się na odprawę i od razu wyruszyli na wodę, żeby wykorzystać piękne warunki – wiatr 1-2B i świecące słońce. W klasie Cadet od początku walka rozgrywała się pomiędzy dwiema załogami z UKS Lamelka Kartuzy, a załogi prowadzone przez sterniczki w osobach Emilii Majewskiej i Izabeli Satrjan , do końca mogły odnieść zwycięstwo. Zadecydowało dosłownie pół łódki i to druga załoga cieszyła się z końcowego zwycięstwa.

W klasie Optimist i Optimist junior również startowali przedstawiciele dwóch klubów – gospodarze UKS Wodniacy Garczyn i gościnnie zawodnicy VISu Katowice. Miejscowi nie okazali się jednak zbyt mili i wygrali w obu klasach, a pierwsze miejsce zdobyli Łukasz Szlagowski (2000-2002) i Paulina Pierzgalska (junior).

To jednak nie wyniki sportowe były najważniejsze. Młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w różnych warunkach, poznać kolegów z innych klubów oraz zdobyć upominki, które przydadzą się w dalszym rozwoju umiejętności żeglarskich. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki i dyplomy, które wręczył Z-ca Wójta Gminy Kościerzyna Pan Grzegorz Świtała wraz ze wspomnianymi wcześniej gośćmi.

Oficjalne WYNIKI II Regat o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Organizacja regat nie byłaby możliwa bez współpracy klubu UKS Wodniacy Garczyn z Gminą Kościerzyna. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji zawodów, a przede wszystkim rodzicom i zawodnikom, serdecznie dziękujemy!

Wyniki II Regat o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *