Za nami już prawie połowa wakacji, a co za tym idzie, połowa naszej Akcji Letniej. Do tej pory z naszej wakacyjnej oferty skorzystało już ponad 40 osób. Dzieci świetnie bawiły się najpierw na półkoloniach, gdzie uczyły się pływać na Optimistach, doskonaliły swoje umiejętności pływackie oraz spędzały aktywnie czas nad wodą, a także później, podczas stacjonarnego obozu organizowanego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

Półkolonie rozpoczęły się 3 lipca. Już na pierwszych zajęciach byliśmy szczerze zaskoczeni świetną frekwencją, bo na przystani stawiło się 17 osób. Cała załoga została podzielona na dwie kategorie – Optimist i Cadet i to właśnie w tych grupach odbywały się treningi. Głównym celem zajęć było zainteresowanie młodzieży żeglarstwem i zaszczepienie w nich pasji do tego pięknego sportu. Zaczęło się oczywiście od sprzątania, czyszczenia sprzętu i nauki taklowania. Po informacjach dotyczących budowy i pracy żaglem młodzi żeglarze śmiało ruszyli na wodę, żeby rozpocząć ciężkie treningi. Opłaciło się, ponieważ po kilku dniach wszyscy półkoloniści wzięli udział w organizowanych przez Klub II Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, gdzie kilkoro zawodników odniosło swoje pierwsze sukcesy. Po tygodniu dalszych ćwiczeń każdy z uczestników potrafił już samodzielnie otaklować łódkę, prowadzić ją nawet w trudnych warunkach pogodowych oraz postawić jacht po wywrotce. Na zakończenie imprezy uczestnicy i trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki z napisem UKS Wodniacy Garczyn oraz symbolem klasy Optimist.

[slideshow gallery_id=”1″]

Obóz stacjonarny okazał się nie mniejszym sukcesem. Do Garczyna przyjechało 20 dzieci w wieku od 8 do 17 lat, ale pomimo różnicy wieku wszyscy doskonale się bawili i stanowili zwartą i zgraną grupę. Uczestnicy, poza zajęciami żeglarskimi na jachtach typu OMEGA, PUCK, CADET i OPTIMIST, mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności w szeregu gier i zabaw. Do tego celu instruktorzy przygotowali sporo zajęć survivalowych, teambuildingowych oraz sprawnościowych. Przez cały czas trwania obozu była też prowadzona punktacja drużynowa, a zwycięzcy otrzymali drobne upominki od Klubu. Na zakończenie obozu odbyło się wspólne ognisko, na którym Sekretarz Wodniaków wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy i zaprosił uczestników na przyszłoroczną edycję obozu.

Już niedługo, bo 15 sierpnia, rozpoczyna się obóz survivalowy, którego jesteśmy współorganizatorem. Wszystkich, którzy jeszcze nie mają planów na ten okres, serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy tych, którzy już spędzili część swoich wakacji z UKS Wodniacy Garczyn. Ahoj!

Akcja Letnia na półmetku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *