W minioną sobotę, 9 maja, na przystani w Garczynie odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego połączone z Regatami o Puchar Starosty Kościerskiego oraz wystawą "Garczyn – Przyjaciel Żeglarstwa Polskiego". 

Na uroczystości pojawiło się wielu zaproszonych gości, min. Starosta Powiatu Kościerskiego Pani Alicja Żurawska, przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego Pan Tomasz Derra, Przewodniczący Pomorskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Zbigniew Gajewski, dyrekcja PCMu w osobach Pana Marka Wołoszyka oraz Pana Zygmunta Glińskiego, a także wieloletni instruktorzy i przyjaciele Wodniaków w osobach Pana Janusza Kuźniaka, Pani Ewy Stoltmann, Pana Jana Tomaszewskiego oraz bosmana Edmunda Stopy. 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Po uroczystym otwarciu sezonu oraz wystawy upamiętniającej już prawie dziesięć lat działalności Powiatowego Centrum Szkolenia Wodnego odbyły się Regaty o Puchar Starosty Kościerskiego, w których po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Małek i jego Małek Team. 

Wyniki VIII Regat o Puchar Starosty Kościerskiego:

1. Małek Team – sternik Łukasz Małek

2. Grupa Odtwórstwa Historycznego NIFLHEIM – sternik Sławek Maszka

3. UKS Wodniacy Garczyn – sternik Emilia Majewska/Julia Gralka

4. Wan-Reko – sternik Paweł Wantoch-Rekowski

5. Gimbaza – sternik Paweł Dorawa

SONY DSC SONY DSC

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a w szczególności Grupie Odtwórstwa Historycznego NIFLHEIM, która nie tylko wystartowała z sukcesem w regatach, ale także uświetniła uroczystość prezentując

łódź oraz stroje wikingów oraz Kaszubskiej Drużynie Słupskiego WOPR, która dbała o bezpieczeństwo wszystkich żeglarzy.  Dziękujemy!

Otwarcie sezonu i Regaty o Puchar Starosty Kościerskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *