W dniach 25.01 – 2.02.2014 w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie odbywał się Obóz Zdobywców Biegunów organizowany w ramach Zimowej Szkoły Wojowników. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia był Uczniowski Klub Sportowy 'Wodniacy Garczyn', który prowadził zajęcia dla grupy skierowanej do nas przez Fundację Marka Kamińskiego. 

Inicjatywa została zorganizowana dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo, ciężko chorych, pochodzących z domów dziecka i rodzin dysfunkcyjnych. Dla wielu z nich była to jedyna możliwość spędzenia wypoczynku zimowego poza codziennym środowiskiem. Patronat nad tą imprezą objął słynny podróżnik Marek Kamiński, który znany jest z różnych inicjatyw, min. z wyprawy na biegun z Jaśkiem Melą – niepełnosprawnym chłopcem. 

Podczas obozu uczestnicy mieli okazję poznać techniki ratownictwa medycznego i lodowego, dzielić się swoimi pasjami oraz brać udział w zajęciach budujących ducha drużyny i kreatywność. W programie znalazło się miejsce na gry, zabawy oraz zajęcia terenowe rozwijające umiejętność współpracy w grupie, ale przede wszystkim poprawiające sprawność fizyczną i wytrzymałość uczestników. W ramach zimowiska przeprowadzano również zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ratownictwa na zamarzniętych akwenach oraz umiejętności przetrwania w terenie w warunkach zimowych (odzież, odzież prowizoryczna, schronienia, przewidywanie pogody, pakiet przetrwania, zalecane wyposażenie na wycieczki zimowe itp.).

Zdjęcia z obozu można obejrzeć w naszej Galerii

 

Obóz Zdobywców Biegunów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *