W okresie od 21. grudnia do 22. marca na przystani Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, odbywał się cykl seminariów nawigacyjnych, organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy "Wodniacy Garczyn". Seminaria odbywały się bezpośrednio po sobotnich zajęciach i każdorazowo przyciągały kilkanaście osób, które dzieliły się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym nawigacji i bezpieczeństwa na morzu. 

Na kolejnych spotkaniach uczestnicy mieli okazję nauczyć się właściwego wypełniania dziennika jachtowego, pracy na mapie, zliczania drogi, wykorzystywania i odczytywania prognozy pogody, nawigowania za pomocą technologi GPS czy innych przydatnych przyrządów i aplikacji. Na zakończenie cyklu spotkań uczestnicy przypomnieli sobie podstawowe zasady wykonywania manewru MOB (Man Over Board) oraz omówili szczegółowo obowiązki załogantów na rejsach morskich. 

DSC_2892
Uczestnicy spotkań podczas ćwiczeń na mapie fot. Krzysztof Małek

Pomysłodawcą i jednym z wykładowców na seminariach był Prezes Klubu, pan Ryszard Winnicki, ale podczas poszczególnych wystąpień wiedzą dzielili się także Marlena Kurszewska, Krzysztof Zblewski i Wojciech Gackowski. 

Organizatorzy mają nadzieję, że omówiona wiedza przyda się w praktyce i pozwoli na dokładniejszą i bezpieczniejszą żeglugę. Wszystkim wykładowcom i uczestnikom, a także panu Krzysztofowi Małkowi za wspaniałe zdjęcia, serdecznie dziękujemy. Ahoj!

 

Więcej zdjęć z seminariów możecie obejrzeć w GALERII!

Cykl przedsezonowych seminariów nawigacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *