W dniach 22-23.08.2015 już po raz piąty odbyły się na przystani Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn. Jak co roku były to zawody skierowane głównie do najmłodszych żeglarzy, startujących w klasie Optimist. Tym jednak razem, dzięki współpracy z UKS Kotwica, UKŻ Lamelka i firmie AQUA Sport, udało się rozegrać dwie dodatkowe klasy – Open BIC i Puck. Dodatkowo klasa Optimist została podzielona na dwie kategorie wiekowe, dzięki czemu na wodzie znajdowało się łącznie prawie 50 zawodników na 35 jachtach.

Uroczyste otwarcie regat odbyło się w sobotę, a zawodnicy zostali przywitani przez Wójta Gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego, Prezesa UKS Kotwica Roberta Ponto i Komandora Regat Ryszarda Winnickiego. Pierwszego dnia w trudnych warunkach i przy zmiennym wietrze o sile 1-2 B udało się rozegrać trzy biegi, w których najlepsi okazali się goście reprezentujący UKŻ Lamelka z Kartuz.

Drugiego dnia warunki ponownie nie rozpieszczały, wiatr był bardzo zmienny, ale udało się rozegrać kolejne trzy biegi. Po odrzuceniu najsłabszego wyniku wyłoniono zwycięzców. W klasie najmłodszej, OPP "0", zwyciężyła Iga Jarosiewicz przed Julią Lewków i Arturem Mielewczykiem. Cała trójka reprezentowała barwy UKŻ Lamelka, a dodatkowo Julia była najmłodszą zawodniczką w całej imprezie. W starszej klasie, OPP, zwyciężył Wiktor Łasak, reprezentujący kartuski klub, drugie miejsce zajęła Olga Szarmach z UKS Wodniacy Garczyn, a trzecie Jeremi Rudnicki z UKŻ Lamelka. W klasie Open BIC kolejność rozstrzygnął wewnętrzny pojedynek między reprezentantami UKS Kotwica z Gdyni. Wygrał zwycięzca 4 z 6 biegów, Wiktor Rostowski, który wyprzedził Michała Reitera i Jaroslava Davydova. Ostatnia klasa rozgrywana między jachtami klasy PUCK, był pojedynkiem trzyosobowych załóg. Pierwsze miejsce zajęła załoga gospodarzy ze sternikiem Jakubem Orzęckim, drugie drużyna z Kartuz, a trzecie ponownie gospodarze ze sterniczką Julią Lindstedt. Po zakończonych wyścigach wszyscy zawodnicy udali się na biesiadę żeglarską, a po niej odbyło się podsumowanie regat, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Najmłodsi otrzymali upominki od Wojciecha Cyrzana, Członka Zarządu UKS Wodniacy Garczyn oraz od Wójta Gminy Kościerzyna Grzegorza Piechowskiego, który wręczył również główną nagrodę – Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Regaty nie odbyłyby się gdyby nie pomoc licznych organizacji. Przede wszystkim należy podziękować Gminie Kościerzyna za dofinansowanie imprezy oraz Powiatowemu Centrum Młodzieży w Garczynie, który obok Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodniacy Garczyn był głównym współorganizatorem imprezy. 

Wyniki V Regat o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *