W miniony weekend, 18-19.02.2017, miała miejsce I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, która odbyła się na pływalni Aqua Centrum w Kościerzynie. W zawodach wystartowało 200 zawodników z 13 klubów, w tym nasz Klub – UKS Wodniacy Garczyn, który był organizatorem zawodów. Patronat Honorowy nad zawodami objął Burmistrz Kościerzyny Michał Majewski, który osobiście otworzył zawody w towarzystwie Prezesa Aqua Centrum Grzegorza Zabrockiego i Prezesa Polskiego Związku Płetwonurkowania Aleksandra Polaka, który wręczył powołania do Reprezentacji kraju kilku wybitnym zawodnikom, a wśród nich ponownie Marcinowi Łukowiczowi z Kościerzyny. Najlepszym klubem został Delfinek Chodzież przed Laguną 24 Toruń i Nautilusem Jastrzębie i to te 3 kluby wywiozły z Kościerzyny Puchary. Najlepszym zawodnikiem zawodów został reprezentant UKS Manty Kościerzyna Marcin Łukowicz, a zawodniczką Weronika Prętka z UKS Cityzen Poznań, a nagrody rzeczowe dla 3 najlepszych zawodniczek i 3 najlepszych zawodników ufundowała Szkoła Pływania Aqua Sport. Nasze klub, w klasyfikacji ogólnej zajął 6 miejsce. Największym sukcesem cieszył się Marcin Łukowicz, przedstawiciel klubu UKS Manta Kościerzyna, który ustanowił 2 nowe REKORDY POLSKI na dystansie 50bf – 00:19.70 i 100bf – 00:43,60.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom naszego Klubu oraz trenerowi Michałowi Zarachowi, bez którego sukcesy naszych zawodników i organizacja zawodów nie byłyby możliwe.

Zawody dofinansował Urząd Miasta w Kościerzynie, Lubiana Hurt Sp. z o.o. i szkoła pływania Aqua Sport, a współorganizatorem było Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.

Kolejna runda KPP odbędzie się 8 i 9 kwietnia, a nasz klub pojedzie tym razem do Rumi.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie:

http://www.megatiming.pl/contest/eb8e1c09-daed-4584-aa34-cf3ce6cd8ee7

Wyniki I Rundy KPP 2017 w Pływaniu w Płetwach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *