W dniach 12 – 13.07.2014. na przystani Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbyły się III Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Wodniacy Garczyn”. Ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń żeglarskich w naszym powiecie i stanowi doskonałą okazję dla najmłodszych zawodników do sprawdzenia swoich umiejętności żeglarskich.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się dwa biegi eliminacyjne, które pozwoliły podzielić grono 15. zawodników na dwie grupy, które ścigały się w niedzielę o zwycięstwo w całych zawodach. Pierwszego dnia bezkonkurencyjny okazał się Julian Rużyła, który wygrał oba biegi i zajął pierwsze miejsce w „złotej” grupie, do której zakwalifikowało się najlepszych dziewięciu zawodników. W grupie „srebrnej” startowali zawodnicy, którzy walczyli ostatecznie o miejsca 10-15.

Tu podaj tekst alternatywny

Drugiego dnia w wyśmienitej formie był Paweł Steinka, zwycięzca wszystkich trzech biegów tego dnia, który odrobił straty i ostatecznie został zwycięzcą Regat. Na drugim miejscu zawody zakończył lider z dnia pierwszego, Julian Rużyła, a trzecie miejsce zajął Maksymilian Smoter. Warto wspomnieć, że cała trójka trenuje pod okiem pana Ryszarda Winnickiego.

Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna to także okazja dla dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach organizowanych przez UKS, aby sprawdzić się i spróbować sił w pierwszych zawodach żeglarskich. Dopisała także frekwencja wśród kibiców – rodzice, rodzeństwo i całe rodziny przybyły na przystań, aby dopingować swoje pociechy.

Organizacja regat nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Gminy Kościerzyna, która dofinansowała całą imprezę oraz ufundował posiłek i nagrody dla zawodników. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił również Zastępca Wójta Gminy Kościerzyna Pan Grzegorz Świtała, który na zakończenie zaprosił uczestników na przyszłoroczną edycję tej imprezy.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do firmy Lubiana Hurt S.A., która ufundowała koszulki dla wszystkich zawodników i wspiera UKS w organizowaniu treningów i zajęć dla Optymistów.

Końcowa klasyfikacja:

Grupa Złota

1.       Paweł Steinka                  3pkt

2.       Julian Rużyła                    5pkt

3.       Maksymilian Smoter         8pkt

4.       Michał Lemański             10pkt

5.       Samuel Gliwa                  13pkt

6.       Anna Jażdżewska           15pkt

7.       Cyprian Talmon               18pkt

8.       Paulina Pierzgalska         22pkt

9.       Wiktoria Szymikowska     23pkt

Grupa Srebrna

1.       Robert Litwiński

2.       Marta Sinkiewicz

3.       Olga Szarmach

4.       Julia Adamczyk

5.       Julia Majewska

6.       Dominik Majewski

Organizatorzy chcieliby również serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu i przygotowaniu zawodów. Szczególne podziękowania należą się: panu Wojciechowi Cyrzanowi – Komandorowi Regat, pani Agnieszcze Cyrzan,panu Ryszardowi Winnickiemu, panu Edmundowi Stopa, panu Grzegorzowi Formela, panu Krzysztofowi Małek,  Marlenie Kurszewskiej, Martynie Wantoch-Rekowskiej, Malwinie Wantoch-Rekowskiej, Natali Małek oraz panu Arkadiuszowi Stencel.

 

Wyniki III Regat o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *