W dniach 18-20 stycznia 2019 roku w Olsztynie odbyły się zawody OPEN Baltic Finswimming Championschip, które dla polskich zawodników były jednocześnie 1 Rundą Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Po raz pierwszy w tej imprezie uczestniczyli pływacy z klubu UKS Wodniacy Garczyn i to od razu w 16-osobowym składzie. Rywalizacja przebiegała na pięknej 50-metrowej pływalni Aquasfera, co wywołało ogromne emocje wśród rozpoczynających rywalizację sportową młodych zawodników klubu. Dotychczas startowali tylko na 25-metrowych pływalniach. Wielkość obiektu podziałała na naszych zawodników jednak bardzo mobilizująco, bo niemal wszyscy ustanowili rekordy życiowe, a kilkoro nawet stanęło na podium.

Emilia Czajkowska

(kategoria”C” 14-15 lat) zdobyła srebrny medal Klubowego Pucharu Polski w konkurencji

50AP – pod wodą

Karol Rozgoński

(kategoria”D” 12-13 lat) zdobył brązowy medal KPP w konkurencji 50SF w monopłetwie po

powierzchni.

Kacper Rozgoński

(kategoria”E” 11 lat i mniej) zdobył srebrny medal zarówno w Pucharze Polski, jak również

Pucharze Bałtyku na dystansie 200SF w monopłetwie po powierzchni.

Mateusz Kryzel

(kategoria „D”) zdobył brąz na dystansie 400SF w obu zawodach oraz brąz na 200SF w

Pucharze Polski.

Zuzanna Brandt(kategoria „E”)

zdobyła brąz w Pucharze Polski na dystansie 50SF

Anna Tarnowska(kategoria „E”)

zdobyła brąz w Pucharze Bałtyku, co dało jej również srebro w Pucharze Polski na

dystansie 50SF oraz brąz na dystansie 100SF w Pucharze Polski

Magdalena Schutz(kategoria „E”)

zdobyła medal brązowy zarówno w Pucharze Bałtyku, jak również Pucharze Polski na dystansie 400Bf, czyli w dwóch płetwach po powierzchni

Zdecydowanie największym sukcesem, bo stanowiącym o sile drużyny, okazało się wywalczenie srebrnych medali przez naszą sztafetę junior miks na dystansie 4x50SF w składzie: Maria Schutz, Karol Rozgoński, Kinga Klasa i Mateusz Kryzel. Sukces jest tym większy, że tylko Maria Schutz popłynęła w wyczynowej monopłetwie, a pozostałe 3 osoby w monopłetwach treningowych, bo na razie klubu nie stać na zakup płetw wyczynowych po ok. 2000zł za sztukę.

Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy są wychowankami sekcji pływania PCM Garczyn, a szczególne podziękowania zawodnicy i klub kieruje w stronę firm sponsorujących: Lubiana Hurt, Repiński Transport, Stolbon, Kruszywa Polskie i Aqua Sport.