VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna to organizowana przez UKS Wodniacy Garczyn i Gminę Kościerzyna  cykliczna impreza, której celem jest propagowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. W dniach 11-12 sierpnia 2018 roku regaty otrzymały zupełnie nową formułę.

Po raz pierwszy Puchar Wójta został rozegrany na akwenie Jezior Wdzydzkich, po drugie w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub.  Na starcie stanęły aż 94 jachty i 142 żeglarzy z czternastu klubów z Pomorza i ŻUKS Poznań .

Regaty otworzył osobiście pan Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna oraz sędzia główny zawodów pan Roman Chyła.

Pogoda dopisała, pierwszego dnia było wietrznie, a drugiego jeszcze bardziej. Klasa Optymist „0” ścigała się na jeziorze Jelenie, zwyciężył Mikołaj Łoboda z OPTI CWM Gdynia.

Pozostałe klasy rywalizowały na jeziorze Gołuń, a wyścigi można było podziwiać z wieży widokowej we Wdzydzach. Zwyciężyli:

– w klasie OPP UKS  Hanna Duda z Klubu Port Mechelinki

– w klasie Cadet  Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta z UKŻ Lamelka Kartuzy

– w klasie OpenBiC Michał Pytel z UKS Kotwica

– w klasie OMEGA  sternik Grzegorz Musielak z załogą z JK Portowiec

– w klasie Open sternik Arkadiusz Sendlewski z załogą z KKS Kartuzy

Organizatorzy uhonorowali też statuetką najmłodszego uczestnika, czyli Jana Pierzchalskiego z klubu Port Mechelinki

Wręczenia dyplomów uczestnikom i pucharów zwycięzcom dokonali Wicemarszałek Województwa Ryszard Świlski, Wicewójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała oraz Komandor Regat  Krzysztof Małek z UKS Wodniacy Garczyn.

Regaty odbyły się w gościnnym obiekcie Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach, a wszyscy chętni uczestnicy regat mogli uczestniczyć w rejsie elektrycznym  statkiem wycieczkowym „Stolem II”, ufundowanym przez jego armatora, pana Grzegorza Turzyńskiego.  Dyrekcja Skansenu we Wdzydzach ufundowała młodym żeglarzom bilety wstępu do najstarszego muzeum na świeżym powietrzu w Polsce.

W dobre przyjęcie wszystkich żeglarzy na terenie Wdzydz zaangażowali się: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gmina Kościerzyna, Lubiana Hurt, PSP w Kościerzynie, NZOZ Przychodnia, wolontariusze z WOPR Słupsk, Sołtys Wdzydz, Hotel Niedźwiadek.

PEŁNE WYNIKI

VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna – wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *