19 maja w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie miały miejsce organizowane co roku przez UKS Wodniacy Garczyn, Regaty o Puchar Starosty Kościerskiego. Tego samego dnia odbyło się też uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w naszym Klubie, więc wodniacy i zaproszeni goście mieli co świętować przy pięknej, słonecznej i wietrznej pogodzie.

Odprawa
Odprawa sterników

Przygotowania
Przygotowania jachtów

Od samego rana do Garczyna zaczęli się zjeżdżać zawodnicy. Warunki idealne – ok. 20C i wiatr 2-3B. Pierwsze starty przewidziano na godzinę 1100, ale przygotowania rozpoczęły się koło 0900. W tym roku udział w regatach wzięło 5 załóg, więc Organizator postanowił rozegrać wszystkie biegi na jachtach typu PUCK. Każda załoga miała rozpoczynać kolejny bieg na innej łódce tak, aby zminimalizować przewagę wynikającą z różnicy sprzętowej. Pomysł przypadł do gustu wszystkim sternikom i punktualnie o godzinie 1100 można było rozpocząć ściganie.

Regaty 1
Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów

Regaty 2
Przez całe regaty mieliśmy piękną i wietrzną pogodę

Regaty 3
Momentami trzeba było powalczyć z warunkami

Rozegranie pięciu biegów na szybkiej trasie przy równym wietrze nie zabrało wiele czasu, ale emocji nie zabrakło. Na wodzie było blisko, doszło do paru kolizji, ale wszystko rozegrało się w atmosferze fair-play. Po podliczeniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce ex-aequo zajmują drużyny Małek Team i OSP Stare Polaszki 1, ale to Małek Team miał lepszy bilans punktowy w bezpośredniej rywalizacji i ostatecznie zwyciężył w całych zawodach.

Klasyfikacja końcowa:

1. Małek Team (sternik Łukasz Małek)

2. OSP Stare Polaszki 1 (sternik Wojciech Gackowski)

3. Muda Team (sternik Sławek Maszka)

4. Budowlanka (sternik Marlena Kurszewska/Radosław Wolff)

5. OSP Stare Polaszki 2 (sternik Szymon Gackowski)

Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy zebrali się na przystani, żeby wraz zaproszonymi gośćmi uroczyście podnieść banderę i odebrać nagrody. Uroczystość swoją obecnością uświetnili – Starosta Powiatu Kościerskiego Pan Piotr Lizakowski, Wicestarosta Powiatu Kościerskiego Pan Zbigniew Stencel, Dyrektor PCM Garczyn Pan Marek Wołoszyk, Wicedyrektor PCM Garczyn Pan Zygmunt Gliński i Prezes UKS Wodniacy Garczyn Pan Janusz Kuźniak, który wrócił do nas po kilkumiesięcznym pobycie w Australii.

Goście
Regaty uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście

Bandera
Podniesienie klubowej bandery

Kąpiel
Po zawodach na zwycięzcę tradycyjnie czekała kąpiel

Regaty o Puchar Starosty Kościerskiego i uroczyste rozpoczęcie sezonu wodniackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *