W dniach 2-3 czerwca 2018 nasi zawodnicy rywalizowali podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach kategori E0(2009 i młodsi), E(2008 i 2007) oraz D(2006 i 2005).

Zawody zorganizował klub UKS Manta Kościerzyna, natomiast uroczystości otwarcia zawodów dokonał Pan Burmistrz Michał Majewski oraz Prezes Polskiego Związku Płetwonurkowania Aleksander Polak. Po odśpiewaniu hymnu do rywalizacji na dystansie 25m pod wodą przystąpili nasi najmłodsi zawodnicy z kat. E0, czyli Lena Chmielewska, Monika Zarach oraz Dagmara Cieszyńska. Rywalizacja na tym dystansie przyniosła nam od razu medal, który zdobyła Dagmara Cieszyńska z czasem 19,08, a Monika Zarach uzyskała 5 miejsce z czasem 19,90. W tej samej konkurencji brązowy medal w kategorii E zdobyła Kinga Klasa z czasem 12,53. Natomiast Jasiu Marchewicz zajął 5 miejsce z czasem 12,62, a Maciej Czajkowski był dziewiąty. Początek zawodów wypadł bardzo dobrze, a później było jeszcze lepiej, ponieważ w konkurencji 200SF(monopłetwa) Kinga Klasa zdobyła złoto i została MISTRZYNIĄ POLSKI. Na dystansie 800sf Maria Szutz dorzuciła brązowy krążek, a Kinga Klasa ponownie była na 3 miejscu, lecz tym razem na dystansie 400bf.

Pierwszy dzień przyniósł nam aż 5 medali, co jest klubowym rekordem, bo w ubiegłym roku mieliśmy tylko 1 medal.

Drugi dzień rozpoczął się od dystansu 400sf i wygranej w wielkim stylu Kingi Klasy, która zwyciężyła z czasem 4:40,94, a jej wszystkie rywalki miały ponad 5 minut! Maciej Czajkowski niestety nie dotknął ściany nawrotowej podczas nawrotu i stracił szansę na brązowy medal. Ostatni medal na dystansie 100sf ponownie wywalczyła Kinga Klasa, a był to medal brązowy, a czas to 1:01,69.

Zawody zakończyliśmy sztafetą mieszaną na dystansie 2x2x50bf, gdzie najmłodsi zdobyli wicemistrzostwo Polski, a kategoria E uplasowała się tuż za podium.

Nasz klub reprezentowało łącznie 5 zawodników w kategorii E0: Dagmara Cieszyńska, Lena Chmielewska, Monika Zarach i Kacper Rozgoński, w kategorii E byli to: Aleksandra Norkowska, Kinga Klasa, Maciej Czajkowski i Jan Marchewicz, a w Kategorii D: Maria Szutz, Daria Freda, Karol Rozgoński i Mateusz Kryzel. Bardzo ważny jest fakt, że z 6 debiutantów wszystkim udało się ukończyć swoje konkurencje, a starsi stażem niemal w 100% poprawili swoje rekordy życiowe.

Brawa należą się całej sekcji oraz trenerowi Michałowi Zarachowi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach 2-3 czerwca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *