W dniu 1 września 2019 na kąpielisku Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach. Organizatorem z ramienia Polskiego Związku Płetwonurkowania był klub UKS Wodniacy Garczyn, a zawody dofinansował Wójt Gminy Kościerzyna.

W zawodach rywalizowało ponad 60 zawodników reprezentujących 11 klubów: z Jastarni, Władysławowa, Gdyni, Gdańska, Kościerzyny, Garczyna, Chodzieży, Warszawy, Olecka(2 kluby) i Wrocławia. Zawody polegały na przepłynięciu po jeziorze określonej liczby okrążeń(jedno to 800m) w monopłetwie oraz osobno klasyfikowane w płetwach bi-fins w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Podczas zawodów była świetna atmosfera i gorący doping oraz dopisała pogoda, co uświetniło zawody.

Zawodnicy otrzymali medale za miejsca 1-3 w swoich kategoriach wiekowych, a dzięki wsparciu firmy SANDBERG wszyscy zawodnicy otrzymali profesjonalne koszulki pamiątkowe z Mistrzostw Polski, co spowodowało olbrzymie zadowolenie i podniosło prestiż zawodów. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy Słupskiego WOPR, a opiekę medyczną sprawował doktor Igor Gusarski. Zawody przebiegły bardzo bezpiecznie i nie było interwencji ratowników. Nagrody rzeczowe dla 3 najmłodszych zawodników ufundowała szkoła pływania AQUA SPORT, co bardzo ucieszyło tych dzielnych 8 i 9 letnich zawodników.

Zawody otworzył Dyrektor PCM Garczyn Pan Marek Wołoszyk w towarzystwie burmistrza Kościerzyny Michała Majewskiego.

Warto zaznaczyć, że Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Kacper Rozgoński w kategorii E na 800sf(monopłetwa), Maciej Czajkowski i Kinga Klasa w kategorii D na 1600sf(monopłetwa) oraz sztafety kat. E, D, i C. Wszyscy reprezentują klub UKS Wodniacy Garczyn. Wśród amatorów do 13 lat wygrała Iga Góralczyk i Jan Marchewicz, wśród 14-17 latków wygrała Magdalena Majewska. Wszyscy są mieszkańcami naszego powiatu.

Komplet wyników:
http://live.megatiming.pl/jardzioch/2019/09_01_garczyn/wyniki.pdf

 

Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *