W dniach 13-14 października w Toruniu odbyła się 3 Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, gdzie wystartowało 14 młodych zawodników naszego klubu.

Na zawody pojechali również rodzice swoimi autami, a także trener Michał busem pożyczonym z Powiatowego Centrum Młodzieży, za co bardzo dziękujemy dyrektorowi Markowi Wołoszykowi.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach podwodnych(AP), jak również po powierzchni w monopłetwie(SF) i w płetwach podwójnych(BF) na dystansach od 25 do 800 metrów. Najlepiej zaprezentowała się 11-letnia Kinga Klasa, która zdobyła 4 medale w 4 startach(złoto na 200SF i 400SF, srebro na 100SF i brąz na 400BF. Bardzo udanie pływał również 11-letni Maciej Czajkowski, który zdobył 3 medale w 4 startach. Maciej zdobył srebro na 200SF, brąz na 400SF i również brąz na 25AP. Srebrny medal na 400BF dołożyła 14-letnia Amelia Załucka. Bardzo miła niespodzianka spotkała 2 nasze najmłodsze zawodniczki, czyli 7-letnią Monikę Zarach i 8-letnią Dagmarę Cieszyńską, ponieważ organizatorzy przygotowali specjalne nagrody dla 4 najmłodszych zawodników. Najmłodsza kategoria wiekowa na zawodach to kategoria „E”- 11 lat i mniej i właśnie tu startowało aż 9 naszych zawodników: Kinga Klasa, Maciej Czajkowski, Anna Tarnowska, Magdalena Schütz, Kacper Rozgoński, Szymon Kropidłowski, Lena Chmielewska, Dagmara Cieszyńska i Monika Zarach. W zawodach rywalizowali 12-letni: Maria Schütz, Daria Freda i Karol Rozgoński, a także 14-letnie Emilia Czajkowska i Amelia Załucka.

Padło bardzo dużo rekordów życiowych naszych pływaków i już nie możemy doczekać się Finału Klubowego Pucharu Polski, który odbędzie się 17-18 listopada We Władysławowie.

III Runda KPP 2018 w Toruniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *