Zarząd Klubu UKS Wodniacy Garczyn informuje, że w dniach 6-7 lipca, na przystani w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie,  odbędą się II Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Regaty rozgrywane będą w klasie Optymist i w klasie Cadet. W zeszłym roku w imprezie udział wzięło 29 zawodników.

Zorganizowanie zawodów byłoby niemożliwe bez współpracy Władz Klubu z Urzędem Gminy Kościerzyna. W dniu dzisiejszym, 28 maja,  Zarząd podpisał umowę z Urzędem Gminy na wykonanie zadania publicznego z otwartego konkursu, dzięki któremu impreza otrzyma dofinansowanie.

Więcej informacji podamy już wkrótce!

Poniżej prezentujemy sprawozdanie z zeszłorocznych, I Regat  o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Sprawozdanie z regat o puchar Wójta Gminy Kościerzyna 07-08 lipca 2012 r.

 W dniach 7 i 8 lipca odbyły się regaty o puchar Wójta Gminy Kościerzyna na przystani w Powiatowym Centrum Młodzieży. W regatach wzięli udział członkowie klubu UKS „ Wodniacy Garczyn” oraz UKS Kotwica. Łącznie 29 uczestników w przedziale wiekowym 6-13 lat.

Pierwszego dnia regat pogoda przywitała nas ulewnym deszczem z burzą. Ale po pojawieniu się Wójta Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowskiego od razu burza odeszła w dal i nawet pojawiło się słońce. Na przystani pojawił się również zaproszony gość gospodarz obiektu Marek Wołoszyk dyrektor Powiatowego Centrum Młodzieży. Krótkie przemówienia obu zaproszonych gości. „Regaty o puchar Wójta Gminy Kościerzyna uważam za otwarte” z ust Wójta Grzegorza Piechowskiego i można przejść do najciekawszej części imprezy, czyli wyścigów na wodzie.

W sobotę udało się rozegrać dwa biegi eliminacyjne i dwa finałowe przy wietrze nasilającym się do 3 w skali Beauforta. Po pierwszym dniu podium znaleźli się:

1. Julia Hlavaty (UKS Kotwica)

 2. Mateusz Budzisz (UKS Kotwica)

3. Michał Konkol (UKS Wodniacy Garczyn)

                Drugi dzień regat rozpoczął się równie piękną, słoneczną pogodą lecz przy nieco słabszym wietrze 1-2 w skali Beauforta. W niedzielnych wyścigach została zachowana formuła z dnia poprzedniego i rozegrano tą sama liczbę wyścigów. Lider z pierwszego dnia Julia Hlavaty w finałowym biegu miała awarię sprzętu i wypadła poza podium, które ostatecznie wyglądało tak:

  1. Mikołaj Dargacz (UKS „Wodniacy Garczyn”)
  2. Mateusz Budzisz (UKS Kotwica)
  3. Michał Konkol (UKS „Wodniacy Garczyn”)

Po zakończonych wyścigach przerwa na bigos a na przystani pojawił się Zastępca Wójta Gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała w towarzystwie dyrektora Marka Wołoszyka, aby rozpocząć najważniejszą część regat (na pewno dla uczestników regat) ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

II Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *