21 września 2013 roku na długo zapsze się w pamięci członków Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodniacy Garczyn i wszystkich jego sympatyków, którzy zebrali się na przystani Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie, aby wspólnie świętować jeden z najważniejszych dni w historii Klubu. 

Wodowanie Antka

Po wielu dniach przygotowań, starannego planowania i wkręcania ostatnich elementów, mogliśmy oficjalnie pochwalić się naszą nową jednostką klubową – STS Antek. Antek jest jachtem klasy mały trener, czyli jest żaglówką typu kecz bermudzki (dwa maszty, trzy trójkątne żagle), którego głównym przeznaczeniem jest szkolenie dzieci i młodzieży. W sobotnie przedpołudnie, punktualnie o godz. 10, miało miejsce uroczyste nadanie imienia tej jednostce. 

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, min. Admirał Andrzej Rosiński, Starosta Powiatu Kościerskiego Pan Piotr Lizakowski, Kapitan Artur Haberka oraz dyrektorowie PCM w Garczynie Pan Marek Wołoszyk i Pan Zygmuny Gliński, jednak tego dnia najważniejsza była dla nas wizyta wdowy po naszym koledze Antonim Perzynie. Pani Ewa Perzyna nie tylko wzięła udział w święcie naszego Klubu, ale także sprawiła nam wielki zaszczyt przyjmując naszą prośbę, aby zostać matką chrzestną nowej jednostki. 

Po poświęceniu Antka przez zaprzyjaźnionego księdza Jana Ostrowskiego, jacht wyruszył w swój dziewiczy rejs, mając na pokładzie matkę chrzestną, głównych budowniczych, a także załgoę honorową, wybraną spośród najbardziej aktywnych członków UKSu. Kiedy postawiono wszystkie żagle na przystani rozległy się gromkie oklaski, które wynagrodziły nam ogrom pracy włożony w wykończenie jachtu. 

VII Regaty o Puchar Admirała

Bezpośrednio po uroczystości rozpoczęła się odprawa sterników, którzy chwile później mieli wziąć udział w kolejnej edycji Regat o Puchar Admirała. Walka odbywała się w trzech klasach – Optimist, Cadet oraz w klasie głównej, gdzie zmierzyły się jednostki klasy Omega i Puck. Rywalizacja była o wiele bardziej zacięta, ponieważ wcześniej tego dnia Admirał Rosiński przywiózł ze sobą nowe trofeum, o które walczyły załogi. 

Pogoda dopisała i we wszystkich klasach udało się rozegrać wystarczającą ilość biegów, aby wyłonić zwycięzców. Wyniki prezentujemy poniżej:

Klasa Optimist

1. Łukasz Szlagowski

2. Julian Rużyła

3. Mikołaj Dargacz

4. Paweł Steinka 

5. Marcin Majewski

6. Michał Lemański

7. Robert Litwiński

8. Aleksander Kurszewski

9. Cyprian Talmon

Klasa Cadet

1. Alicja Cyrzan / Julia Gralka

2. Marta Majewska / Julia Brzozowska

3. Justyna Glińska / Edyta Glińska

Klasa Główna

1. Wojciech Gackowski / Sławomir Maszka / Dawid Domaros

2. Leszek Szczepkowski/ Mikołaj Szczepkowski / Wojciech Cyrzan

3. Marlena Kurszewska / Celina Kropidłowska / Marcin Pfeiffer

4. Łukasz Małek / Agnieszka Benkiewicz / Julia Lindstedt

5. Natalia Małek / Malwina Wantoch-Rekowska / Iga Skwierawska

6. Radosław Wolff / Alina Szulist / Kinga Stencel

7. Emilia Majewska / Natalia Majewska / Jan Osman

8. Krzysztof Zblewski / Martyna Wantoch-Rekowska / Mateusz Wantoch-Rekowski

Po skończonych regatach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a także bony zniżkowe na kurs nurkowania. 

 

5-lecie UKS Wodniacy Garczyn – wodowanie Antka i Regaty o Puchar Admirała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *