Regaty o Puchar Starosty Kościerskiego i uroczyste rozpoczęcie sezonu wodniackiego

19 maja w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie miały miejsce organizowane co roku przez UKS Wodniacy Garczyn, Regaty o Puchar Starosty Kościerskiego. Tego samego dnia odbyło się też uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w naszym Klubie, więc wodniacy i zaproszeni goście mieli co świętować przy pięknej, słonecznej i wietrznej pogodzie.

Odprawa
Odprawa sterników

Przygotowania
Przygotowania jachtów

Od samego rana do Garczyna zaczęli się zjeżdżać zawodnicy. Warunki idealne – ok. 20C i wiatr 2-3B. Pierwsze starty przewidziano na godzinę 1100, ale przygotowania rozpoczęły się koło 0900. W tym roku udział w regatach wzięło 5 załóg, więc Organizator postanowił rozegrać wszystkie biegi na jachtach typu PUCK. Każda załoga miała rozpoczynać kolejny bieg na innej łódce tak, aby zminimalizować przewagę wynikającą z różnicy sprzętowej. Pomysł przypadł do gustu wszystkim sternikom i punktualnie o godzinie 1100 można było rozpocząć ściganie.

Regaty 1
Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów

Regaty 2
Przez całe regaty mieliśmy piękną i wietrzną pogodę

Regaty 3
Momentami trzeba było powalczyć z warunkami

Rozegranie pięciu biegów na szybkiej trasie przy równym wietrze nie zabrało wiele czasu, ale emocji nie zabrakło. Na wodzie było blisko, doszło do paru kolizji, ale wszystko rozegrało się w atmosferze fair-play. Po podliczeniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce ex-aequo zajmują drużyny Małek Team i OSP Stare Polaszki 1, ale to Małek Team miał lepszy bilans punktowy w bezpośredniej rywalizacji i ostatecznie zwyciężył w całych zawodach.

Klasyfikacja końcowa:

1. Małek Team (sternik Łukasz Małek)

2. OSP Stare Polaszki 1 (sternik Wojciech Gackowski)

3. Muda Team (sternik Sławek Maszka)

4. Budowlanka (sternik Marlena Kurszewska/Radosław Wolff)

5. OSP Stare Polaszki 2 (sternik Szymon Gackowski)

Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy zebrali się na przystani, żeby wraz zaproszonymi gośćmi uroczyście podnieść banderę i odebrać nagrody. Uroczystość swoją obecnością uświetnili – Starosta Powiatu Kościerskiego Pan Piotr Lizakowski, Wicestarosta Powiatu Kościerskiego Pan Zbigniew Stencel, Dyrektor PCM Garczyn Pan Marek Wołoszyk, Wicedyrektor PCM Garczyn Pan Zygmunt Gliński i Prezes UKS Wodniacy Garczyn Pan Janusz Kuźniak, który wrócił do nas po kilkumiesięcznym pobycie w Australii.

Goście
Regaty uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście

Bandera
Podniesienie klubowej bandery

Kąpiel
Po zawodach na zwycięzcę tradycyjnie czekała kąpiel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*