KONKURS – TERMINARZE

Konkurs_zeg

UKS Wodniacy Garczyn i Adeon Wydawnictwo TeBRA organizują konkurs, w którym można wygrać Terminarz Żeglarski na rok 2014!!!

 

WYNIKI KONKURSU

Jury, po długich obradach, zdecydowało się wybrać trójkę zwycięzców oraz dwie wyróżnione prace. Oto nagrodzeni!

Miejsce 1. Kinga Stencel

Miejsce 2. Justyna Mańczak

Miejsce 3. Radosław Wolff

Wyróżnienia – Marek Rogala i Marlena Kurszewska

Zwycięzców prosimy o kontakt w celu uzgodnienia sposobu odbioru nagrody. Przypominamy, że nagrodami są Terminarze Żeglarskie, ufundowane przez Adeon Wydawnictwo TeBRA. 

Poniżej prezentujemy zwycięskie prace. 

 

1. Kinga Stencel

Zdjęcie z moich pierwszych Regat o Puchar Starosty Kościerskiego. Wprawdzie nie uczestniczyłam w nich jako zawodnik, ale pomagałam w organizacji – między innymi pływałam na Adze z Malwą oraz Grzesiem i uwieczniałam to zdarzenie. Fotografia ta przywołuje wspomnienia dobrych przechyłów i strachu, że utopie aparat p.Krzysia. Ukazuje ono, jak wspaniale można spędzać czas żeglując, w miejscu gdzie poznałam tylu wspaniałych ludzi – Garczynie.

12

2. Justyna Mańczak

Ostatnie chwile przed pruciem wody 🙂 Złota Góra

11

3. Radosław Wolff

"Trefelek bo to łajba jest dzielna, w sześć dni przepłynęła czterysta dwadzieścia mil" . Zdjęcie wykonane w trakcie jednego z etapów rejsu między Gdynią a Kołobrzegiem.

1

4. Marek Rogala

Kiedy 10 lat temu wypłynąłem z przyjaciółmi po raz pierwszy na cudnej urody Wdzydzką Wielką Wodę, pomyślałem, że to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Na Wdzydzach spotkałem się z historią mojego rodu. W urokliwie położonym wybudowaniu Knieja u Małgosi, mój antenat Wincenty Rogala organizował msze katakumbowe po kaszubsku w jamie pod stodołą.  

Regaty Stolema odbyły się tradycyjnie prawie bez wiatru. Sasanka 660 komfortowa, duża i bezpieczna. Wtedy zalubiłem się w żaglach. Na zabój. Pomyślałem, że chciałbym kiedyś samodzielnie poprowadzić łódkę.  Mijały kolejne weekendy, coraz pewniej czułem się przy szotach foka. Ale wszystko to raczej intuicyjnie. Chciałem umieć, wiedzieć. Los zetknął mnie z Pięknym Człowiekiem, który przeczołgał mnie na kursie żeglarskim okrutnie. Poznałem kolejne ważne dla miejsce ze znakomitymi ludźmi. Garczyn. To moja żeglarska kolebka.

Na morze raczej mnie nie ciągnęło. Wielogodzinne halsy i płynięcie w przechyle raczej zapowiadało nudę. Bardziej kręciło mnie szukanie jeziornego wiatru.

Jednak zdarzyła się okazja do wypłynięcia na Bałtyk. Okazja, a raczej konieczność. Jak w piosence Jurka Porębskiego. Potrzebuję do załogi jakąś nową twarz. Trzeba było pilnie odstawić Gryfitę do Aarhus na Tall Ship Races 213. To był impuls. Płynę. Ja mięczak i 5 twardzieli obytych z morzem. Z obawą jak zareaguje organizm wsiadłem na 14 metrowego drewniaka. Minęliśmy główki Ustki i pierwsze zdziwienie. BUJA !!! Niby się spodziewałem, ale zaskoczenie było duże. Do północy przesiedziałem na decku i … NIC. Błędnik przyjął to ze spokojem. Potem szybka drzemka i moja ulubiona psia wachta. A potem na horyzoncie zamajaczył Bornholm. Krótki postój w Gudhjem i idziemy dalej. Czas goni. Kolejna nocna wachta upłynęła mi na komfortowym mijaniu południowych brzegów Szwecji przy relaksującym 3B. Jedyne na co musiałem uważać, to autostrada do Ystadt. Nie dać się rozjechać przez motorowce i uważać na kutry rybackie, które bywają oświetlone … hm … dyskusyjnie.

Krótka lenia noc i obezwładniający urodą wschód słońca, o którym kapitan Narcyz powiedział: „Właśnie dla takich chwil na 30 dni wyłączam telefon”. Noc w Trelleborgu i koło południa przemykamy się przez kanał Hollvikens. Oszczędzamy dobrych kilka godzin wspinania się pod wiatr. Wchodzimy do Oresundu. Saltholm mijamy prawą burtą. Kolejne dziwienie kiedy nocą mijamy Kopeknhagę. Ciągnący się przez wiele mil portowy gigant. Zachwytów było więcej. I farmy setek wiatraków stojących w „szczerym morzu”, i inżynieryjne mistrzostwo Europy – gigantyczny most łączący Szwecję z Danią, i setki jachtów stojących w marinach. Duńczycy zamiast nimi pływać, traktują je jak domki letniskowe.

Wchodząc w Kattegat poczułem zimne tchnienie Morza Północnego i przeżyłem swoje pierwsze 7B, niezbyt skutecznie próbując utrzymać kurs 320. Przeżyłem gorycz porażki, bo z powodu niesprzyjającego wiatru do Aarhus dotrzeć się nie udało. Musieliśmy zawrócić do Helsingoru, żeby załoga nas zmieniająca mogła do nas dotrzeć. Ale dzięki temu miałem okazję odwiedzić Zamek Kronborg – magiczne miejsce, gdzie William Shakspeare umieścił akcję Hamleta.

Podróże kształcą.

Dużo dowiedziałem się o sobie samym.  C.D.N.

Owa mapka, to graficzne wspomnienie najbardziej dynamicznego fragmentu mojej podróży, wspomnienie kolejnych fal zalewających pokład i oczy.

Wspomnienia może mi zabrać tylko Alzheimer.

4

5. Marlena Kurszewska

Moim najbardziej ekscytującym wspomnieniem jest dzień, kiedy to mogłam pływać na żaglówce regatowej na 470. Pierwszy raz doświadczyłam czegoś innego niż żeglarstwo turystyczne, czyli żeglarstwo sportowe. Mogłam nauczyć sie balastować łódkę korzystając z trapezu. Było to tak wspaniałe wiedząc, że dzięki mojemu balastowaniu na trapezie łódka się nie wywróci. Chciałabym kiedyś powtórzyć ten wyczyn.

6

 

 

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zdjęcie nawiązujące do tematyki "MOJE ŻEGLARSKIE WSPOMNIENIE" i wysłać je wraz z krótkim opisem na adres wodniacygarczyn@gmail.com, w tytule wiadomości wpisując hasło KONKURS. Do zdjęcia należy dołączyć krótki opis oraz dane osoby zgłaszającej pracę. 

Konkurs trwa od 13.12.2013 do 27.12.2013!!!

 

W jury konkursu zasiadają:

Marek Szurawski – dziennikarz, żeglarz i marynista, współtwórca legendarnej grupy szantowej Stare Dzwony

Józef Ciężki – malarz, fotograf i żeglarz od lat związany z Kaszubami i Jeziorami Wdzydzkimi

Grzegorz Formela – rzeźbiarz, trener i żeglarz od lat szkolący młodzież na Kaszubach

 

 

Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z poniższym REGULAMINEM!!!

 

REGULAMIN KONKURSU „MOJE ŻEGLARSKIE WSPOMNIENIE”

§ 1

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.       Konkurs jest organizowany pod nazwą „MOJE ŻEGLARSKIE WSPOMNIENIE” i jest zwany dalej „Konkursem”.

2.       Organizatorem Konkursu jest UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „WODNIACY GARCZYN”, Garczyn 1, skr. Poczt. 50, 83-400 Kościerzyna i jest zwany dalej „Organizatorem”.

3.       Fundatorem nagród jest firma ADEON WYDAWNICTWO TeBRA, ul. Przemysłowa 1C, 64-700 Czarnków, zwana dalej „Fundatorem”.

4.       Regulamin konkursu zostanie udostępniony w Internecie, na stronie internetowej Organizatora, pod adresem http://www.wodniacygarczyn.pl/konkurs-terminarze/

§2

WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

1.       Uczestnikiem Konkursu (zwany dalej „Uczestnikiem”) może być każda osoba fizyczna, która:

a)       w trakcie trwania konkursu prześle na adres wodniacygarczyn@gmail.com pracę konkursową (tylko 1 zdjęcie)

b)       w wiadomości prześle wraz z pracą imię, nazwisko, krótki opis pracy oraz adres, pozwalający na przekazanie nagrody

2.       Jeden Uczestnik może przesłać tylko jedną pracę konkursową.

3.       Praca będzie oceniana pod względem – zgodności z tematem konkursu, walorów estetycznych, oryginalności pomysłu.

4.       Przesłanie dwóch lub więcej zdjęć, skutkuje dyskwalifikacją Uczestnika.

5.       Brak podania danych (imię, nazwisko, opis, adres) w wiadomości konkursowej, skutkuje dyskwalifikacją Uczestnika.

6.       Zakwalifikowanie zdjęcia, jako niesamodzielnej pracy (np. kopia z Internetu), skutkuje dyskwalifikacją Uczestnika.

7.       Konkurs trwa od  13.12.2013. do 27.12.2013.

§ 3

WYBÓR ZWYCIĘZCÓW I NAGRODY

1.       Wyboru zwycięzców dokona trzyosobowe Jury Konkursu (zwana dalej „Jury”), które zostanie wybrane przez Organizatora.

2.       Członkowie Jury nie mogą brać udziału w Konkursie.

3.       Wybór zwycięskich prac jest subiektywną oceną jury.

4.       Nagrodą w konkursie są Terminarze Żeglarskie przekazane przez Fundatora.

5.       Fundator przekazuje nagrody Organizatorowi i zleca mu przekazanie nagród zwycięzcom.

6.       Nagrody otrzymują zdobywcy pierwszych trzech miejsc oraz dwie wyróżnione prace.

7.       Nagrodzeni mogą odebrać nagrody w siedzibie Organizatora lub poprosić o przesłanie na podany we wiadomości adres.

8.       Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 30.12.2013. za pomocą strony internetowej Organizatora, pod adresem http://www.wodniacygarczyn.pl/konkurs-terminarze/

Konkurs_zeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*